Pehme energiaravi

Nimetus “kraniosakraalne” tuleneb ladinakeelsetest sõnadest cranium e kolju ja sacrum e ristluu. Resonants viitab praktiku ja kliendivahelisele vastastikusele tunnetusele.

Kraniosakraalne teraapia on mitteinvasiivne teraapia vorm, mis on välja kasvanud kraniaalsest (koljuga seotud) osteopaatiast. Kasutatakse õrna puudutusega erinevaid käteasendeid lülisambal, peal ning vajadusel ka muudel kehaosadel (nt õlad, kõht, vaagen, jalad). Teadlik puudutus toetab pea- ja seljaaju vedelike tasakaalustatud liikumist. Kraniaalsete rütmiimpulsside tasakaalustamine suurendab seljaaju vedeliku voolu perifeersetesse närvidesse, suurendades seeläbi ainevahetuslikku jääkainete väljavoolu ning toitainete sissevoolu.

Teraapia positiivsed mõjud

Kraniosakraalne teraapia mõjub nii füüsilisel, mentaalsel, emotsionaalsel kui vaimsel tasandil. Toetab strukturaalseid muutusi kehas, lõdvestab keha ja meelt, suurendab heaolu ja elujõudu. On tulemuslik valu leevendamisel, erinevate füüsiliste seisundite (nii akuutsete kui krooniliste haiguste) puhul, aga ka raseduse ajal ja -järgselt. Pakub toetavat raamistikku kui puutume kokku emotsionaalsete, psühholoogiliste või muude eluprobleemidega. Teraapiat kogenud inimesed on tundnud emotsionaalset kergendust, väljapuhanud olekut, tujutõusu, energiaga laetust, leevendust valudele, stressile, taipamisi ja suuremat selgust.

Füüsilisel tasandil
Erinevad valud: selja- ja kaelavalu, peavalu, migreen, liigesevalud, lihasvalu, kõhuvalu jm
Pinge lihastes ja liigestes
Tinnitus ja peapööritus
Sobib peale pikaajalist intensiivset või valulikku hambaravi
Sünnituse ettevalmistuseks ja intergratsiooniks peale sünnitust

Sünniga seotud probleemid (liiga kiire või aeglane sünd, liiga varane nabanööri läbilõikamine, emast eraldamine jms)
Stress, hüperaktiivsus ja rahutus
Elujõu puudumine, kurnatus ja läbipõlemine
Autonoomse närvisüsteemi tasakaalutus: kõrge vererõhk, unetus, depressioon, seedimisraskused
Hormonaalne tasakaalutus: valulik menstruatsioon, menopausi vaevused
Immuunsüsteemi tasakaalutus: palavik, põletik, korduvad infektsioonid

Psühhosomaatilised seisundid
teadmata põhjusel valu või ebamugavustunne
Füüsiline ja/või emotsionaalne šokk
Traumajärgne stress: peale operatsiooni, õnnetust, väärkohtlemist või ükskõik millist olukorda, kus on kogetud ohtu elule; ärevus, paanikahood, raskus suhtlemisel või suutmatus rahuneda, ülitundlikkus.

Üldisemalt
Toetuseks elukriisis, üleminekuajal, leina või kaotuse korral
Toetuseks ja integratsiooniks isikliku kasvu protsesside ajal
Viis kuidas tuua teadlikkust ja selgust probleemsetesse teemadesse, eriti seoses vajadusega isikliku ruumi, selgemate piiride ja mõistmise järele
Sisemisteks avastusretkedeks
Võimalusena aja mahavõtmiseks kiirel eluperioodil

Seansside arv
Iga inimene on unikaalne. Seansside arv sõltub põhjusest, miks inimene seansile tuleb, inimese spetsiifilisest seisundist, vajadustest ja motivatsioonist, üldisest seisundist ning vastuvõtlikkuse võimest sellele terapeutilisele lähenemisele.

* Soovitav on teha 3-5 seanssi, seejärel hinnata edasise teraapia vajadust (kui on spetsiifilisi probleeme);
* juhul kui on tegemist (operatsioonist, haigusest vms) taastumise või krooniliste seisunditega, siis on soovitav võtta seansse regulaarselt pikema aja vältel;
* kui on soov tegeleda enesearenguga ning süveneda sügavale endasse, pole kordade arv piiratud vaid sõltub inimese enda soovist ja tunnetusest;
* ebaregulaarsed seansid vastavalt hetkeolukorrale: nt stressi alandamiseks, rahunemiseks, lõdvestumiseks ja puhkamiseks.

Seansside sagedus:
Enamikel juhtudel sobib kord nädalas või kord üle nädala.
Akuutsete seisundite puhul mõnda aega 2-3 korda nädalas, siis kord nädalas või harvem, sõltuvalt hetkevajadusest.

moldavite Kaleidoscope