Lomi lomi nui – armastuse vool kätest

Lomi lomi nui on Havai traditsiooniline massaaž, mida praktiseerisid kohalikud šamaanid e kahunad templites üleminekuriitustel uude eluetappi siirdumisel või enne tähtsaid sündmusi. Selle eesmärgiks oli täielikult tasakaalustada kõik inimese aspektid ning luua tema olemuses harmoonia ja voolamine.

Lomi lomi on palju enamat kui lihtsalt massaaž – see on meditatsioon, tervendus ja tingimusteta armastuse jagamine. Eriline, sügavalt lõõgastav, maandav, energetiseeriv ja väestav puudutus, mis avab südame; kogemus, mis vallutab aistingutega kõik meeled. Kasutatakse intuitsiooni, hingamist, rütmi, kohalolu ja pikki voolavaid liigutusi üle keha, mis jäljendavad ookeani tõusu ja mõõna ning vee voolamist. Lomi lomi vastu võttes kaob ajataju, meel lülitub muutunud teadvuseseisundisse ning kogetakse sügavat lõdvestumist. Massaaž algab ja lõpeb palvega – taotlusega tervendamiseks, tasakaalustamiseks ja kõige kõrgemaks hüvanguks.

Keha on terve kui eluenergia saab vabalt voolata. Kui energiavool on pikema aja vältel takistatud või piiratud, tekivad kehas tasakaalutused ja lõpuks haiguslikud seisundid. Seansi ajal keskenduvad nii massaaži tegija kui vastuvõtja hingamisele. Iga sissehingamine varustab keha ja meelt uue energia ja inspiratsiooniga, väljahingamine aga lahustab pingeid ja laseb vanal minna. Lastes kõigel piiraval minna, tekib elus ruumi uuele.

Lomi massaaži tehakse rohke õliga paljale kehale, intiimseid kehaosi varjab sarong (suur õhuke rätik). Peale massaaži on soovitav õli kehalt pehme rätikuga ära pühkida, mitte pesta. Seetõttu võiks massaaži tulles panna selga pesu ja riided, mis võivad ka pisut õliseks saada. Õliseks saavad ka juuksed ja nägu, aga õnneks on need pestavad ;). Soovitav on 1,5h enne seansile tulekut mitte süüa ning peale seanssi juua rohkelt puhast (mineraal)vett, et väljutada vabanenud jääkaineid.

Aloha!

Kanaloa